Dantų implantacija
Dantų implantacija manoma, kad yra pažangiausias, patikimiausias ir ilgaamžiškiausias dantų atstatymo būdas XXI a. Danties implantas užpildo netekto danties trūkumą burnos ertmėje. Procedūros metu vietoj trūkstamo danties įdedama dirbtinė danties šaknis.
Dantų implantai išties geras pasirinkimas, nes atkūria net 60 – 80% kramtymo funkcijos ir žmogus vėl gali plačiai šypsotis. Netekus danties dėl gedimo ar kitos priežasties pradedame jausti diskomfortą, nustojame šypsotis, darosi sunku kramtyti maistą, atsiranda pakitimų veide, kai kuriems išsivysto psichologinės problemos. Danties implantų dėka, sėkmingai atkuriama danties šaknis, atliekamas protezavimas ir nepažeidžiami greta esantys dantys. Žmogaus organizmas dažnu atveju implantą priima kaip savą audinį – neįvyksta alerginė ar atmetimo reakcija, implantas tinkamai suauga su žandikaulio kaulu.
Procedūros eiga:
- Chirurginis etapas.
Šio etapo metu pacientui atliekama klinikinė diagnostika – įvertinama kaulo anatomija ir tankis. Po atlikto įvertinimo, jei reikia, pašalinamas dantis ir iš karto arba po kurio laiko įsriegiamas implantas.
- Protezavimo etapas.
Po implantacijos atliekamas protezavimas ant prigijusio implanto. Protezavimas atliekamas tvirtinant vainikėlį ar kelių vainikėlių tiltą. Protezavimo eigoje, jei specialistas mato, kad reikia ir pacientas sutinka, atliekamas aplinkinių dandų gydymas, balinimas, prombavimas ar kitos reikalingos procedūros.
Pasibaigus protezavimo etapui odontologas pacientą turi supažintinti su tinkama implanto priežiūra. Kiekvienas implantacijos atvejis yra skirtingas, todėl mūsų klinikoje dirbantys specialistai apie burnos priežiūrą po implantacijos informuos po atliktos procedūros.